Blog

>> Szerviz156er // Alfa 159 SW 2.0 JTDm ti // 2017-04-07

Műszaki vizsgára felkészülvén, cserélve lett a két kézifékkötél, illetve az első fékbetétek.
Így már hozta az elvárt szintet.
Kézifékkötél csere nem egy leányálom, erről ennyit.....

A munkát ismét a Csöri csinálta, a megszokott színvonalon!
Majd ezután sikeres vizsgát tett az autó!

>> SzervizKristyon // Alfa 156 SW 1.9 JTDm // 2017-04-07

Sor került a felső lengőkarok szilentjeinek cseréjére.

Termosztát csere : 13000FT

 
>> SzervizWilly // Alfa Spider / GTV Spider 2.0 TS // 2017-04-07

Szezonkezdet=olajcsere

Most Selénia Racing 10w60-at tettem bele és gyári olajszűrőt.

Km. óra állás: 77363 km

>> Tuning és extrafazek // Alfa 159 2.0 JTDm // 2017-04-07

Nagy sokára sikerült találnom 18"-os gyári felniket nyári gumikkal,elfogadható áron.A felni a brera gyári felnije. Nem ez a minta volt a favorit,de hosszas nézegetés után már annyira megtetszett hogy nem is kéne másik.
A gumik még ezt a szezont símán kibírják,jövőre veszek majd újat.

 
>> SzervizBluestrain // Alfa 156 SW 1.9 mJTD 16V // 2017-04-07

ez is megtörtént. Találtam olcsón Castrol Magnatec-et. Előzőleg Total volt benne, úgy tűnik ezek a dieselek nem érzékenyek a márkára. Tizenként úgyis lecserélem.

>> SzervizPoló // Alfa 156 2.0 TwinSpark Distinctive // 2017-04-07

Olaj: Castrol 10W60
Olajszűrő: MannFilter
Km: 171572

>> SzervizCsongi // Alfa 156 1.6 ts berlina // 2017-04-08

Ma (2017.04.04) megérkeztek a hátsó futómű alkatrészei:
Hátsó stab. pálca: BIRTH 2 db
Hátsó stabrúd szilent: BIRTH 2 db
Hátsó stab. kar: BIRTH - 2 db (jobb - bal)
Hátsó szilent 2 db.
Hamarosan szerelés!

Ma minden kész is lett Zoli barátomnál. A bal hátulja is megkapta az új lengéscsillapítót. :)

250.600 km

>> EseményCucu // Alfa 156 1.9 JTD Sw // 2017-04-07

Egy hét várakozás után végre magyar papirokkal itthon az autó.
Soha nem volt még Alfám így teljesen új ként indulunk neki. Mint kiderült mindjárt javításba ütközünk. Amint haza hoztuk a kpm -től ki villant a check lámpa :( gyors diagnosztika turbó nyomás szabályzó szelep. Remélem csak egy tisztítás és megoldódik. Mikor megvettem tudtam hogy izzító gyertya is szórakozik valamelyik mert jelezte a műszerfal plusz a víz hő fok jeladó mert 215 C érzékel hideg motornál is. Le kell szednem minden ajtó kárpitot mert valószínű hogy cserélték a belsejét és hátul nincs minden össze dugva :(. Hát így elsőre ennyi :) ezzekel kapcsolatban szívesen várom az üzeneteket :)

 
>> SzervizSmith // Alfa 159 Ti SW 2.0 JTDm // 2017-04-07

119430 km
Első féktárcsák és fékbetétek cseréje. Nem tudom mennyibe került, és milyen gyártó, még az eladó intézte. Sajnálatos módon nem lakkozott tárcsák (pedig direkt azt kértem, az legyen), így a szép felni mögött egy remek rozsdakupac lesz látható. Majd ha jobb idő lesz, kap egy hőálló festést. Kár, hogy ez megelőzhető lett volna egy rendes tárcsával.