Fórum >> Típusok >> Giulia

Zselé2022-02-04 17:33:18 // 24432
Az a véleményem (bár meggyőzhető vagyok ha tévednék ), hogy bármilyen zárt folyadék rendszerben értelmetlen a kiegyenlítő/tágulási tartály minimum szint. A max az kell, mert nyomás alatt tágul. De a minimum szerintem az, hogy van benne szemmel láthatóan valamennyi. Ez is csak azt jelzi, hogy a rendszer fel van töltve, mert még jut a tartályba is. Persze, ha a levegő helyett víz van benne, a nyomástartó képessége jobb lesz, de a teljes rendszerhez képest egy kis tartályban az a plusz-mínusz néhány deci kb. elenyésző.

Az már más kérdés, hogy hova megy? Ha fogy, akkor persze gond van mert előbb utóbb valóban nyomásesés és levegősödés lesz, illetve közeg híján elégtelen hűtés. De pl. a 159-em állandóan a minimum alá állt be jóval. Onnan viszont nem csökkent. Szerintem túl nagy volt a nyomás esetenként, és akkor kinyomta a felesleget..
WarbiRunner (Gyuri)2022-02-04 17:31:53 // 24431
Most miért? A racionális megoldás családi autónak valóban egy "biztonságos, nyugis kombi", ez nem is kérdés. A baj akkor kezdődik, amikor az embernek erről a fogalomról is mondjuk egy Volvo 850 T5R ugrik be mint egész elfogadható megoldás XD Családosként, pár gyerekkel már más szemszögből nézel egy ilyen döntést, de ezt mindenki megharcolja magának :-) Aki autób.zi az úgysem nyugszik, előbb utóbb elgurul a gyógyszer.
Zselé2022-02-04 17:25:39 // 24430
Na nekem is volt Picasso, úgy utáltam mint az állat :) Fél éve volt meg, mikor nem bírtam tovább: letettem a cigit, és vettem az árán egy Spidert. Aztán eljött a tél, és megint rosszabbul lettem. Na akkor vettem a 159-et. Csak sajnos 3 év után a cigi visszatért, de legalább már meglett a Spider vételára :D

Most azért fogok leszokni, hogy akkor is bírjam tankolni Júliát, ha 0-24 Dynamicba megyek és ki is forgatom… Olyan szép a hangja, vétek máshogy zsemléért menni :D
denil12022-02-04 16:15:58 // 24429
Az egész mondat szép, de asszem a felnőtt résznél dobta volna le az agyam a szíjat..:D
denil12022-02-04 16:15:21 // 24428
Jó is az ha vigyázol a gépre, de ennyire nem érzékeny műszer :)
Nekem volt alacsonyan a szint, de ahogy kiderült ez már szinte népbetegség a Giuknál,h szalonból kitolve nem elegendő a folyadékszint. Kb. 1 decit töltöttem rá 2-3 hete, tegnap néztem, ugyanott áll.

Hidegen maxig toltam és ennyi. Azóta semmi ( bár baj is lenne ha lenne változás ).
denil12022-02-04 16:15:20 // 24427
Jó is az ha vigyázol a gépre, de ennyire nem érzékeny műszer :)
Nekem volt alacsonyan a szint, de ahogy kiderült ez már szinte népbetegség a Giuknál,h szalonból kitolve nem elegendő a folyadékszint. Kb. 1 decit töltöttem rá 2-3 hete, tegnap néztem, ugyanott áll.

Hidegen maxig toltam és ennyi. Azóta semmi ( bár baj is lenne ha lenne változás ).
Zoli222022-02-04 14:59:31 // 24426
Pontosan! Ezért is nem bánom utólag, mert úgy érzem, ha nem lett volna az őz, a másik autó nem lett volna gyári hibás, akkor nem jutottam volna el a Giuliáig.
Én már a legelején Giulian gondolkodtam, de hagytam magam befolyásolni és hiába vezettem új autót folyamatosan hazudtam magamnak, hogy jó ez örülni kell neki.
De sosem volt meg az az érzés amit szerettem volna, úgyhogy utólag hálás vagyok szegény őznek, mert ő indította el a folyamatot.
tdemeter2022-02-04 14:46:11 // 24425
Igen, az érzés, amikor végre nem racionalitások alapján kell autót választani, na az leírhatatlan :)
Emlékszem, hogy ott ültem a Citroen Xsara picassoban és a kereszteződésben állt velem szemben egy fekete 159-es. Annyira ritka volt akkoriban még, hogy 2 hét is eltelt, mire újra láttam egyet. Ott csorgott a nyálam, azon agyaltam, hogy nekem is kell ilyen, mert ha nem lesz ilyenem, akkor végem van.
Aztán 3 hónap múlva meg is vettük az új C4 grand picassot :( Gyerekek mellé az kellett,ez volt az ésszerű döntés...
Aztán mikor pár évre rá a saját 159-esemben ültem a kereszteződésben és néztem, ahogyan szemben az apuka a toyota 7 személyes családi egyterűből nyálcsorgatva nézi a 159-et :)

Az arcára volt írva minden, pontosan tudtam mire gondolt...
RomeoOne2022-02-04 14:35:39 // 24423
végre felnőtt módra döntsek a családot figyelembe véve és egy nyugis kombi legyen

Ennél a résznél már kegyetlenül tikkelt volna a szemem és torzult volna az arcom :D
Zoli222022-02-04 13:35:52 // 24422
Ez nem egyszerű sztori :) Tavaly év elején döntöttem úgy, hogy kellene egy új autó, de a feleségem nagyon erősen hangsúlyozta, hogy végre felnőtt módra döntsek a családot figyelembe véve és egy nyugis kombi legyen.
Vettem Opel Insignia kombit majd 2 hónaposan 2500 km-nél bőven féktávon belül elém ugrott egy őz, ami teljesen lebontotta a kocsi elejét. 2.5 milla kár lett a kocsiban és mivel nem bírtam elfogadni, hogy egy új autó szerelve/festve legyen és a cégügyek intézése miatt nem tudtam várni az volt a leggyorsabb megoldás, hogy a szalon bevette e roncsot én meg elhoztam egy új Insigniát.
Na most az új autó 3 hetesen autópályán dobott egy check engine-t és tréler kellett, hogy elvigye. Egy hét szerelés után mikor visszakaptam 3 nap vezetés után kaptam ismét egy check engine-t, később kiderült, hogy gyári hibás DPF szűrű hiba volt.
Másfél hónapot vártam ismét és ekkor lett elegem. Mondtam a feleségemnek, hogy más lesz a felállás így vettem neki egy SUV-ot az lett a családi autó és így már végre úgy választhattam autót ahogy az elejétől szerettem volna. Így lett Giulia! Sok pénz ment a kukába csak azért nem bánom, mert ez az út vezetett a Giuliához, amit most nagyon-nagyon szeretek!!!
RomeoOne2022-02-04 13:33:32 // 24421
Mondjuk egy új autónál elég kiábrándító, ha szar, 3 hónap bőven elég ahhoz, hogy azt mondja az ember, hogy tolják innen a p.csába. Ha nem lenne volna Torque Pro-m meg ELM327-em, lehet én is ezt mondtam volna.
Piritu - 1.000.0002022-02-04 13:25:28 // 24420
Mi történt? :-O
3 hónap alatt le se nagyon érni a pokolba :-)

Guintini pár éves története a 159-el, no az már a pokol - bár ő még ezt se hívja annak :-)
RomeoOne2022-02-04 13:14:06 // 24419
Milyen autó volt és mi volt vele a gond?
Zoli222022-02-04 12:48:07 // 24418
Oké, én is így gondolom csak szeretem, ha minden rendben van. Előző autómmal megjártam a poklot 3 hónapos sem volt mikor eladtam és azóta jobban ráparázok a dolgokra. Csak furcsáltam, hogy nekem kellett észrevennem az alacsony vízszintet és a szalon nem tartotta fontosnak. Ami megnyugtat, hogy állítólag a Giulia mindent jelez, ha valami probléma lenne és ez hál istennek nem történt meg. Köszi neked is a választ :)
RomeoOne2022-02-04 12:37:39 // 24417
Mi ártott volna? Nem 1 deci hiányzó hűtővíz fogja kinyírni a motort :)
Nem úgy vannak azok a min-max csíkok meghúzva a tartályon, hogy ha alá vagy fölémegy kicsivel, akkor motorcsere :D
Zoli222022-02-04 11:35:26 // 24416
Köszi a választ! Akkor rátöltök, de az idegesít picit, hogy a szalonban ugyanezt megkérdeztem 2 hete mivel egy fórumtárshoz hasonlóan kevés volt a tartályban.
A minimum alatt volt kb 2-3 cm-el. Rátöltöttek (nem teljesen lehűlt állapotban), de mikor hazaértem megvártam amíg teljesen lehűl és láttam, hogy még mindig alacsony a szint. Megint szóltam nekik, hogy hidegen minimum alatt van, melegen a maximumon és annyit mondtak teljesen jó ez így. Nekem meg azóta baszta az agyam, hogy nem biztos, hogy jót mondtak és nem szeretném ha valami baja lenne az autónak.
Szerinted nem ártott ez eddig így motornak? Nem melegszik, nincs kigyulladó lámpa, indul egyből én nem érzékelek problémát, de féltem nagyon és most az idegesít, hogy nem lett így valami baj.
Erhard 242 (Pure Energy)2022-02-04 11:19:45 // 24415
hidegen maxin álljon... mondom hidegen kell nézni a szinteket...
Zoli222022-02-04 10:48:12 // 24414
A térfogatnövekedés tiszta sor nem is ez lenne a kérdés, hanem hogy a hideg állapotban hol álljon a szint. A minimumon kellene és akkor melegen nyugodtan mehet egy kicsit maximum fölé vagy jó úgy szerinted ahogy most van, hogy hidegen minimum alatt van egy picivel? Mert olyat is olvastam, hogy melegen viszont nem szabad túllépnie a maxot.
Erhard 242 (Pure Energy)2022-02-04 10:35:38 // 24413
emlékeim szerint fizika órára meleg hatására zárt rendszerben térfogat növekedés van ... hideg állapotban kell a szintet nézni mindig
Zoli222022-02-04 10:14:00 // 24412
Valaki tudna segíteni?
A hűtővíz tartálynál, ami az utasoldalon található, hogy kell nézni a szintet?
Nálam az van, hogy üzemmeleg állapotban (mondjuk 1 óra használat után nézve) a maximum vonal alatt van egy picivel, teljesen hideg állapotban reggel pedig a minimum alatt áll kb 1 cm-el. Ez így jó vagy hideg állapotban el kellene érnie a minimumot? Viszont akkor meleg állapotban túllépné a maxot... Próbáltam olvasni róla különböző fórumokon, de nem volt egyértelmű a válasz.
Erhard 242 (Pure Energy)2022-02-04 09:08:07 // 24410
jaja így volt... tényleg elmúlt a szerelem :DDD
RomeoOne2022-02-04 08:58:05 // 24409
Először volt a Giulia 2.0 SUper, aztán a Giulia Q, ha jól emléskzem utána jött a 4C és aztán a Stelvio. Vett a fia is még egy Giulietta-t az utolsó szériából meg van még egy Chrysler a pentastar V6-tal, ha jól tudom, nagyjából ezekre emlékszek, szóval van ott azért FCA-s géppark :)
RomeoOne2022-02-04 08:56:39 // 24408
Nem kell megijedni, amint látható, olyan áron van, hogy látszik, hogy nem akar tőle azért egyből megszabadulni :)
Meg Zolinak sok Alfája van. Ha ez el is menne, nem maradna sokáig 2.9 V6 nélkül akkor sem, G-MANN-nak jó tippje van :)
zgi5212022-02-04 08:44:44 // 24407
sztem előbb volt meg a Ste, mit a Q..
tirex2022-02-03 22:09:43 // 24406
Véget ért a szerelem…
G-MANN🍀2022-02-03 21:52:38 // 24405
Ahogy nézem Zoli is eladja, gondolom lesz helyette Stelvio Q 😉
RomeoOne2022-02-03 21:00:26 // 24404
Nyomtam én itt sokat az előtt is, hogy lett Q, a többiek meg előtte sem voltak sokat. De azért szokták figyelgetni a többiek is, max nem írnak annyit.
Kócosw2022-02-03 18:22:00 // 24403
De mi lőtte nem tudod véletlenül?
tirex2022-02-03 18:11:04 // 24402
Aha látom. Mondjuk a többi Q tulaj is eltünedezett. Te tartod a frontot.
RomeoOne2022-02-03 17:56:28 // 24401
De azért nem kell aggódni, megvan még, itt a bizonyíték :)
RomeoOne2022-02-03 17:55:11 // 24400
Már legalább fél éve :)
tirex2022-02-03 17:53:55 // 24399
Azt láttátok hogy ALFA159 Tomi törölte magát a fórumról? Pedig övé volt az elsó QV itt.
Kazes☻2022-02-03 12:25:20 // 24398
Remélhetőleg szót is fogad! 😉😅
Erhard 242 (Pure Energy)2022-02-03 11:02:30 // 24397
off...
most meg én szopok egy maszoldával... száradjon le a kezem, ha még 1x rendelek ehhez a japán fostartályhoz valamit... 2014es m(f)aszda, váltó kakukk, mert ugye egy japán örökélet sosem megy tönkre, sohaaaa, mert japán.... szinkron van, hüvely van, váltó fogaskerék az is van, azaz volt, tehát nincs és nem is lesz... ügyfél most mi lesz? bontóba vele és vegyél egy rendes Alfát :DDD
on
tdemeter2022-02-02 08:10:43 // 24396
Zavart érzek az erőben, napok óta megy a flame erről a videóról, ami szerintem azért önmagában is elmond valamit róla :) Nem emlékszem rá, hogy bármelyik videót is felszívta volna magába ennyire a közösség. És igen: amikor megláttam, elindítottam, akkor én is 20 másodpercig tudtam nézni.
Azóta sem láttam, így fikázni sem akarom, pláne úgy, hogy soha életemben nem csináltam még semmilyen youtubeos carreview videót.
Az első gondolatom az volt, hogy "bakker, már megint egy önjelölt youtuber", amiből annyi van, hogy dunát lehet rekeszteni vele. Van egy autó, csináljuk review-t, mert az jó lesz, meglátod. Ha a communityt akarod megszólitani és villantani akarsz, akkor neked is onnan kell jönni, mert máshogy nem tudsz ilyennel embereket megszólitani.

A TC vs Mindenki más vitára viszont annyit hozzáfűznék, hogy szerintem míg a Speedzone az egy teljes mértékben szívből-lélekből jövő kezdeményezés volt, (ahol kezdetben a készítők tényleg azzal a céllal csinálták, mert szerették amit csinálnak), addig a TC-nek egyszerűen nem volt más választása mint beállni ebbe a sorba. Ők tehát kényszerből videóznak, mert nem lehet már kihagyni a formátumot, ha életben akarsz maradni ezen a piacon. És bizony ez jól meg is látszik a tartalmaikon de főleg a készítőkön.
Az említett giulia Q-s videó készítőjét én nem ismertem, de ha már TC, akkor engem kiráz a hideg Papp Tibitől, aki persze nagy nevű újságírónak számít a szakmában, de ettől - szerintem - még baromira nem való képernyőre. Vannak emberek, akinek ez jól áll, na ő szerintem nem tartozik közéjük.
Karotta már nagyon elment a szélsőségek irányába, a villany autós világmegváltást egyenlőre nekem nem tudta még beadni.
Strucz Anti szerintem jó fej, igaz elég német autós beállítottságú, ami végülis nem baj, ha az ember ilyen tartalmakat keres. Szerintem az ő videói szórakoztatóak, de így nagyjából nálam vége is a TC sornak.
Szóval speedzone talán még mindig az egyik leghitelesebb, legszórakoztatóbb, de ott is volt már olyan teszt, ami nekem fárasztó volt.
Egy ponton túl már ez nem lehet hobbi, onnan pedig mindig lesznek gagyi tartalmak is béna előadókkal..
carver2022-02-01 23:09:00 // 24395
huua, hogy maradhatott ki, ha arról van szó, hogy hogyan lehet egy videóval valami hasonlót előidézni mint egy örömautózással akkor nincs hozzá fogható :)
leopop32022-02-01 22:56:01 // 24394
Most látom Warbi te is írod 😁👌
leopop32022-02-01 22:55:00 // 24393
Huu ezt királyul össze foglaltad, illetve az említett csatornákat szeretem én is illetve ide sorolnám még a rendkívül autószerető Davide Cironi-t is 😁
WarbiRunner (Gyuri)2022-02-01 21:30:00 // 24392
Davide Cironi. Őt ne hagyjuk ki. :-)
Kócosw2022-02-01 21:14:04 // 24391
német akire utaltál Matthias Malmedie aki most fedezte fel hogy van Giulia Quadrifoglio.Vajh miért?Mert annyira szereti?Nem hanem mert a BMW t szereti es pár éve hülyen vette volna ki magát ha a piacra bevezetéskor forgat egy ilyen filmet mert még a vége az lett volna hogy több német vesz Giuiat... Neki magas nezettsege van, hosszú ideje tolja,de néha too much....
carver2022-02-01 20:52:49 // 24390
A Youtube-bal kapcsolatban Halesszal, Leoval értek egyet, a többiben hasonlóan gondolkodok mint te. Youtube-on ugyanannyi hülye/tehetségtelen/pénzéhes stb van mint a szemüvegesek, szakállasok stb között. A formátum (és a bevétel) nem zárja ki a minőségi tartalmat de nyilván erősen behatárolja a lehetőségeket.

Ha azt a videót 3 nap alatt megnézték 60 ezren akkor meg kellett csinálni. Lehet hogy ez volt az első Giuliás videó amit 3 perc után lekapcsoltam mert bealudtam a srác hangján és a képek sem kötöttek le, de az hogy ugyanazt azt autót mutogatják ami már körbejárta az összes autós újságírót, csak részben a "kis ország kis foci" hibája, tegyük hozzá, hogy az Alfa sem kényezteti el a szakmát.

Egy jutube-os videó sosem lesz Top Gear, de nem is ugyanarról szól a két dolog. Ott a látványon meg a show-n van a hangsúly, nem a gyorsan kijönni, minden nap valami újat mutatni a cél. De azért a youtube-on ott van

- carwow / Mat Watson (szórakoztató, közepesen objektív)
- Autogefühl (nem szórakoztató, cserébe egész objektív és részletes)
- Throttle House
-vagy meglepetésként németül tudóknak egy német aki jobban szereti az Alfát mint a BMW-t (cserébe olyan hangja van mint egy rossz német talkshow műsorvezetőjének)

Szóval van bőven minőségi tartom a Youtube-on is, csak sajnos a 10-15 perces műfaj, az anyagi keretek meg a kényszer hogy pár naponta ki kell jönni egy új epizóddal önmagában nem engednek meg annyi szakmaiságot mint egy hosszabb formátum vagy egy cikk...
Kócosw2022-02-01 20:43:54 // 24389
Nekem sikerült eddig megkerülni a Draskovicsot, és sztem eztán is sikerülni fog 😁 Egyedül a gta videojat lattam de azt se tudtam vegig nezni .. Dehát izlesek és pofonok... 😁
WarbiRunner (Gyuri)2022-02-01 15:39:01 // 24388
A használt autók tesztje általában érdekesebb. Értem,hogy az autós újságírás már full reklámcélú tartalomgyártás. Ezért mondom, hogy ketté kell választani. Aki az autózásért keres érdekes videókat, annak ez mind dögunalom. Aki álmodozik, hogy mit venne, vagy konkrétan tervez venni, annak biztos hasznosak ezek az újautó tesztek, tartós tesztek. Vályi Pista legutóbbi Merci tartósteszjébe is csak belenéztem, nekem nem mond semmit, becsuktam. H.András Ioniq 5 tesztjét két perccel tovább bírtam, mert volt benne pár műszakilag érdekes infó, de aztán az is kuka. Egy Göbi féle Cayman teszt.. na az már olyasmi amit azért végignézek, mert leköt. Sturcz Anti és Csikós Japó videója is anno tök jó volt, és azért van bőven példa izgalmas, érdekes tartalmakra. A legtöbb szerzője mára Speedzone-os, valószínűleg nem véletlenül. Ez az én szempontom persze, én tartalmilag keresem az érdekeset, van akit kielégít ha fancy cuccokkal, jól van felvéve, vágva egy videó.
Macky2022-02-01 15:02:24 // 24387
Szia,
Nekem télivel volt most defektem (225/45 R18 Nokian snowproof p). A guminyomás szenzor azonnal be is jelezte. Ha defekttűrő -ha nem én azonnal meg is álltam. Szerencsém volt , futófelületből repült el egy szép nagy csavar. Nem fújtam bele a kulimászt, mobilgumis 2 órán belül megoldotta.
Sporter2022-02-01 12:43:45 // 24386
Nincsenek azért könnyű helyzetben a hazai autós újságírók sem, mert alig vannak tesztautók, ha vannak, néha azok is annyira érdektelen felszeretlséggel, motorizáltsággal, hogy szörnyű. Nem csoda, hogy sokan már használt autókat is tesztelnek.
Nem megyek messzire...mostanában (kb. 1 éve) a szlovák autós youtube csatornákat szoktam nézegetni. Igaz, hogy egy mukkot se értek szlovákul, de érdekes autókat, tök jó teszteket, összehasonlításokat (almát az almával, körtét a körtéve, nem úgy mint nálunk) csinálnak, nem utolsó sorban változatos helyeken. Nagyon unom már a Mogyoród-Fót-M3 körforgalmat és a III. ker utcáit is :)))
WarbiRunner (Gyuri)2022-02-01 11:01:04 // 24385
Az alkohollal egyetértek XD Családi buli volt amikor Svédországból hívtak, hogy épp nézik a Giuliettát, mi legyen.
Amúgy a videóknál tényleg többet érne, ha pl ki lehetne próbálni az autókat. Vagy lenne kereskedő és szerviz hálózat, elég gáz, hogy az ország nagyobb városaiban semmi nincs. Nulla.
Erhard 242 (Pure Energy)2022-02-01 09:27:14 // 24384
rosszul látod a kocka már el volt vetve, az alkohol segíti a kockát eldobni, a pénz csak egy eszköz szükséges rossz ... :D
RomeoOne2022-02-01 08:58:06 // 24383
bár az alkohol is sokat nyomott a latban a döntésnél

A végső döntés akkor van meg, amikor leteszed a pénzt, nem? Vagy nem józanodtál ki Alfacitytől a vásárlásig? :DDD
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.