Fórum >> Egyebek >> Forma-1

Xixo2006-04-13 00:21:06 // 7627
Hidd el, hogy sokan csak a Ferrari feltámasztása miatt szeretik. Mert szerintem az is egy vitathatatlan tény, hogy volt némi köze hozzá. A tienegynehány év is egy tény, ezt sem éri ám meg mindenki az F1ben. Ez is csak őt dícséri... De a lényeg, hogy felőlem ülhet bárki a Ferrariban, akkor is nekik fogok szorítani!!! :-)))
someq-1472006-04-13 00:09:00 // 7626
tisztában vagyok vele!!! és én nem is az eredményei miatt szerettem őket!!!! Igen igazad van de az sem volt egy világverő korszak!!:-(
mesa2006-04-12 23:57:20 // 7625
Imádom a Ferrarit amikor még Berger és Alesi volt a két pilóta ... akkor épp egyik mélypontján volt a maranelloi gárda, már annak is örültek, ha Berger vagy Alesi egyedüliként célba tudott érni! Akkor annál a Prostos Manselles korszak is jobb !
mesa2006-04-12 23:51:06 // 7624
De hová tűnt Sumáker ? :)
zolee1452006-04-12 21:22:32 // 7623
Nocsak, megjöttek a többiek is tesztelni:)))


de hol van a Ferrari???
Mike.2006-04-12 19:51:43 // 7622
Kizártnak tartom, hogy másik csapatban versenyezne. :-)
Mike.2006-04-12 19:50:04 // 7621
Amikor Berger és Alesi volt ott akkor is a Ferrari volt a kedvencem, de akkor a futottak még katregóriába tartoztak. Amióta Sumi és a vele együtt érkező szakemberek megérkeztek akkor kezdett haladni a szekér. Ha jön Kimi akkor is a Ferrari lesz nekem a sztár csapat, de nem biztos, hogy ő egyedül jó lesz. Mi van a elmegy az összes főnők a csapattól? Akkor jó pár év amire újra összerakják a nyerő gépet.
Satti2006-04-12 19:20:04 // 7620
Nagyon sok a találgatás mindenhol,Én is olvasok mindenfélét,de ,hogy pontosan mi lesz az csak év vége felé fog kiderűlni,vagy még akkor sem.A redbull-MS párosításról már hallottam,nem tudom van-e valóságalapja,mindenesetre ott anyagi problémák nem lesznek,szinte minden lényeges sportban benne van a redbull/wtcc,motogp,airrace,extrémsportok,stb./
someq-1472006-04-12 19:13:03 // 7619
szerintem sumák még marad jövőre is!!!! sőt szerintem kimi is!!!! Az a baj ha sumák lelép akkor nagyon sokan lépnek vele!!!! Mert SZVSZ még sumák levezetés gyanánt beül egy évre a bikákhoz!!!! és azért valjuk be nagyon tudatosan építík a csapatot a bikáknál!!! És 2 év múlva igen is reális közelségbe fog kerülni nekik a futamgyőzelem
Satti2006-04-12 19:08:50 // 7618
Az sztem is jó lehetne,ha Kimi beülne a gépbe,csak a technika is jó legyen,akkor Alonso felkötheti a gatyót.
someq-1472006-04-12 19:05:25 // 7617
:-))) Imádom a Ferrarit amikor még Berger és Alesi volt a két pilóta húúúú na akkor csak Ők léteztek!!! De mióta ott van sumák egy picit megváltozott minden!!!! de talán előbb utóbb elkeveredik és jön helyette egy fiatal pl Kimi:-))) És ismét itt a .......:-)
zolee1452006-04-12 19:03:32 // 7616
nekem a ferrarival mint f1 csapat is van bajom, sumákkal együtt. Túl soknak találom a kivételezést. a Ferrarival mint márkával nincs bajom, sőt! (599)
Satti2006-04-12 19:00:00 // 7615
Nehéz dió ez,mert nekem pl.a Ferrarival nincs bajom,de MS-t nem bírom.
someq-1472006-04-12 18:53:10 // 7614
vagy mindenkinek:-))))))
Tom122006-04-12 18:50:17 // 7613
Én próbálok "középen" maradni...:-)))
Satti2006-04-12 18:41:08 // 7612
Visszaolvastam ezt a rengeteg délutáni szócsatát,amiből csak az jön le sztem,hogy vannak a fanatikus Schumi rajongók,akik,szerint bármit csinál,mégha szabálytalant is vagy hibázik,akkor is Ő az isten,mindenki más aki mást gondol,vagy mond vagy tesz akár a forma1 többi résztvevője ,az hülye,csak MS-nek lehet igaza.A másik oldal meg nyílvánvalóan utálja mint a sz.rt,a sok eléggé vitatható dolga miatt,az eredményeket,csúcsbeállításokat,meg hasonlítgatásokat,meg sztem nem kell nagyon emlegetni,hiszen sok dolog a hosszú idő/15év/ miatt jött többek között ossze.Így kívűlről nézve ,így fest a dolog,mindenki tépheti a száját itt,vagy bőszen csépelheti a billentyűket,szidhatja egymást,senkinek nincs igaza.
Mike.2006-04-12 18:16:36 // 7611
Pofozkodott?......Igen! Bunkóság volt?.....Igen! Akkor mit akarsz még itt bizonygatni? Ettöl egyszerübb nincs, ezt kár magyarázni. :-)))
Mike.2006-04-12 18:12:07 // 7610
Hát ez az!? "DC nem csinált semmit!" De akkor mit keres egy F1-es pályán egy F1-es versenyautóban?? :-))))
Willy2006-04-12 16:58:10 // 7609
Néha én is azt érzem, mintha óvoda középső csoportosai próbálják egymást túlszárnyalni. :-))))
zolee1452006-04-12 16:50:23 // 7608
senki sem senkizhet senkit!:)
mesa2006-04-12 16:49:11 // 7607
Senkik senkizhetnek ! :D
count M2006-04-12 16:44:02 // 7606
Amúgy tök szórakoztató ez a topik, jó olvasgatni. :) Komolyan. Csak azt nem értem amikor befeszültök, meg megy a sértegetés... azért kár.
count M2006-04-12 16:41:00 // 7605
Néha olvasni is kéne...
zolee1452006-04-12 16:37:17 // 7604
szerintem elfelejtetted megérteni, hogy miért raktam idézőjelbe a balfaszjankót... amúgy köszi hgy lesenkiztél. Jól esik a kritika egy ilyen nagy embertől mint te vagy!
mesa2006-04-12 16:33:35 // 7603
"balfaszjankó " Mindenki magából indul ki. Ha te senkiként lebafaszjankózól valakit, mert neked nem szimpatikus, akkor aki 7x világbajnok, az téged hogy sajnáljon le ?? :DD
zolee1452006-04-12 15:54:10 // 7602
"ez kábé olyan, mint mikor valaki kéretlenül lesmárol egy lányt és kap érte egy pofont. 1-1, senki sem vethet semmit a másik szemére :-)" Te aztán tudsz élni!:))))))))))))
Inner Circle2006-04-12 15:39:58 // 7601
Vagyis DC nem csinált semmit, rossz látási viszonyok között PASSZÍVAN ment, MS meg üvöltve azzal vádolta hogy meg akarja ölni. Irvine meg jó látási viszonyok között emberkedett a pályán és a manővereivel AKTÍVAN veszélybe sodorta a versenyben vezető pilótát. Persze Irvine nagyon jól tette, hogy csatázott Hillel és végülis pontot szerzett, az más kérdés hogy kapott érte egy pofont; ez kábé olyan, mint mikor valaki kéretlenül lesmárol egy lányt és kap érte egy pofont. 1-1, senki sem vethet semmit a másik szemére :-)
Inner Circle2006-04-12 15:34:10 // 7600
Valóban van különbség a kettő között. Az egyiknél egy eszét vesztett, hisztérikusan üvöltöző embert kellett vagy négy másiknak lefognia, a másiknál meg ez történt (és itt kiderül, hogyan is volt az a "szimpla visszaelőzés" valójában): "Much speculation surrounds Ayrton Senna's encounter with Eddie Irvine after the 1993 Japanese GP. The following is a transcript of that now infamous event ... The scene: Eddie Irvine is sitting alone on a table in the Jordan cabin. Jordan's commercial manager, Rubens Barichello and several other people, mostly Team members, are also present. Suzuka was Irvine's first ever F1 race and everyone is watching a re-run of the Senna-Hill-Irvine incident. Suddenly the door opens and in walks Ayrton Senna accompanied by Norman Howell, director of communications for McLaren and Giorgio Ascanelli, Senna's engineer. Senna is looking for Irvine, but either he doesn't see him or he doesn't recognise him. Eddie Irvine raises his hand and Senna walks over to him ... Irvine : Here! Senna : What the **** do you think you were doing? Irvine : I was racing! Senna : You were racing? Do you know the rule that you're supposed to let the leaders come by when you're a back marker? Irvine : If you were going fast enough, it was no problem. Senna : I overtook you! And you went three times off the road in front of me, at the same place, like ****ing idiot, where there was oil. And you were throwing stones and all things in front of me for three laps. When I took you, you realised I was ahead of you. And when I came up behind Hill, because he was on slicks and in difficulties, you should have stayed behind me. You took a very big risk to put me out of the race. Irvine : Where did I put you in any danger? Senna : You didn't put me in any danger? Irvine : Did I touch you? Did I touch you once? Senna : No, but you were that much from touching me, and I happened to be the ****ing leader. I HAPPENED TO BE THE ****ING LEADER! Irvine : A miss is as good as a mile. Senna : I tell you something. If you don't behave properly in the next event, you can just rethink what you do. I can guarantee you that. Irvine : The stewards said "No problem. Nothing was wrong." Senna : Yeah? You wait till Australia. You wait till Australia, when the stewards will talk to you. Then you tell me if they tell you this. Irvine : Hey, I'm out there to do the best for me. Senna : This is not correct. You want to do well. I understand, because I've been there I understand. But it's very unprofessional. If you are a back marker, because you happen to be lapped ... Irvine : But I would have followed you if you'd overtaken Hill! Senna : You should let the leader go by ... Irvine : I understand that fully! Senna : ... and not come by and do the things you did. You nearly hit Hill in front of me three times, because I saw, and I could of collected you and him as a result, and that's not the way to do that. Irvine : But I'm racing! I'm racing! You just happened to ... Senna : You're not racing! You're driving like a ****ing idiot. You're not a racing driver, you're a ****ing idiot! Irvine: You talk, you talk. You were in the wrong place at the wrong time. Senna : I was in the wrong place at the wrong time? Irvine : Yes. I was battling with Hill. Senna : Really? Really? Just tell me one thing. Who is supposed to have the call? You, or the leader of the race who comes through to lap you? Irvine : The leader of the race. Senna : So what have you done? Irvine : You, you were too slow, and I had to overtake you to try to get at Hill. Senna : Really? How did I lap you if I was too slow? Irvine : Rain. Because on slicks you were quicker than me, on wets you weren't. Senna : Really? Really? How did I come and overtake you on wets? Irvine : Huh? Senna : How come I overtook you on wets? Irvine : I can't remember that. I don't actually remember the race. Senna : Exactly. Because you are not competent enough to remember. That's how it goes you know. Irvine : Fair enough. Fair enough. That's what you think. Senna : You be careful guy. Irvine : I will. I'll watch out for you. Senna : You're gonna have problems not with me only, but with lots of other guys, also the FIA. Irvine : Yeah? Senna : You bet. Irvine : Yeah? Good. Senna : Yeah? It's good to know that. Irvine : See you out there. Senna : It's good to know that. Irvine : See you out there ... Appearing to turn away Senna then turns back and hits Irvine with his left hand. The blow lands on the right side of Irvine's head. Irvine loses his balance and falls off the table. Senna is still shouting as he is hustled towards the door. Irvine yells "Insurance claim there!" Senna (leaving) retorts "You got to learn to respect where you're going wrong!""
zolee1452006-04-12 15:29:55 // 7599
én úgy emlékszem, hogy a kigyorsítási szakaszon, egy enyhe jobbos ívben belül haladt DC, semmilyen kiszámíthatatlan mozdulatot nem tett, és a "balfaszjankó" sumák nekiment:))))
Mike.2006-04-12 15:19:35 // 7598
Mondom! Keresd meg azt a cikket és olvasgass. Majd meglátod kik és mennyit csalnak.
Mike.2006-04-12 15:18:40 // 7597
A két eset véletlenül sem azonos. Az egyiknél egy DC nevű balfaszjankó bénázott, aki miatt súlyosabb eset is történhetett volna a másik esetnél pedig egy szimpla visszaelőzés volt.
zolee1452006-04-12 15:11:01 // 7596
biztos hogy túl naív vagy! 94-et végigcsalta a Benetton, persze sumák nem tudott semmiről... ne viccelj!
zolee1452006-04-12 15:09:25 // 7595
az egy vándordíj! Senna is kapta azt a pofont valakitől még kezdő korában, amúgy nem hiszem hogy a visszaelőzésért lett volna, ha pozícióharc lett volna nem hinném hogy Senna pofozkodott volna. (majd jön IC az F1 lexikon és elmondja milyen volt a szituáció) kicsivel lentebb tárgyaltuk, hogy sumák egyszerűen nekiment DC-nek, majd a boxban meg akarta verni... persze sumák nem arogáns.:)
Mike.2006-04-12 15:07:28 // 7594
mellesleg a "sumák" 94 óta ragadt rá az istenetekre, talán nem véletlenül Mert ő délutánonként direkt lecsiszolta a benetton alján lévő fa lemezt, hogy azzal, hogy az 1 mm-el vékonyabb fa léccel előnyre tegyen szert. Ugyan menny már az ilyen kamu dumával. :-)) Valaki a múltkor belinkelt ide egy cikket amiben leírják az F1-ben történt turpisságokat. Ajánlom neked olvasgatásra. Van benne egy-két érdekesség. Különben pedig pilótáktól függetlenül azt vallom, hogy ezt a csapat vezetői döntik el és a pilóták nem tudnak mindenről. Lehet, hogy túl naiv vagyok? :-)
Mike.2006-04-12 14:59:33 // 7593
Nem sok pofozkodás volt az F1-ben. Az egyik az Senna nevéhez fűződik, mert egy fiatal újonc viszza előzte. Számomra ez arogáns bunkóság volt!
zolee1452006-04-12 14:11:15 // 7592
"Faarcú, beképzelt játkos volt, akit a fiatal Sumák is elpicsázott." igazad van, hiszen 93-ban a legújabb fejlesztésű ford motort a Benetton kapta, az előző fejlesztést pedig a Mclaren, az elpicsázás pedig ilyen viszonyok közt úgy nézett ki, hogy Ayrton Senna 2. hely, 5 győzelem, 1 pole, 73 pont Michael Schumacher 4. hely 1 győzelem, 0 pole, 52 pont. jól elpicsázta... 94-ben Senna 3 futam 3 pole, versenyt nem fejezett be, de az azért sokat elmond sumákról, hogy ha nem húz rá hillre akkor nem nyer abban az évben. Érdekes (igen, megint így kezdem, köss bele) 97 ben törölték hasonló szituban az éves eredményét sumáknak, igaz akkor amúgy is kiesett JV meg ment tovább, szóval sehogy nem lett volna vb. mellesleg a "sumák" 94 óta ragadt rá az istenetekre, talán nem véletlenül. "Ha nem lett volna Menccel, akkor bojkottálták volna már akkor a tv-stábok az F1-et." úgy látom van pár sötét folt az emlékezetedben. Nézz utána egy névnek: Alain Prost (Google-ba beírod és kész:D) "Akkor legendát kezdtek faragni belőle, még életében. Pedig ha az eredményeit összevetjük Sumákkal, nevetségessé válnak, mai szemmel." eredményesség tekintetében tényleg sumák áll jobban, bár azt is érdemes megnézni, hogy hány f1 rajtja volt, és az is érdekes lehet, hogy a csapattársa soha nem versenyezhetett ellene. Ha jól tudom Senna elég korán lett 3xVB, szóval ha az élet hagy még neki időt nem biztos hogy sumák nyer 7x, de tudjuk, hogy nincs értelme "ha"-val kezdeni.
zolee1452006-04-12 13:55:06 // 7591
általában nem volt kivel, de amikor véletlenül RB-nek kijött a lépés és elöl volt akkor szóltak neki hogy fék.... Senna nagyképű arogáns? lehet hogy nem ugyanarról az emberről beszélünk.
Inner Circle2006-04-12 13:49:38 // 7590
Nem, az eredeti kérdés marad fenn valaki olyannak, aki tud rá válaszolni.
mesa2006-04-12 13:47:57 // 7589
Alfonsó nem szerencsés világbajnok, ő megküzdött keményen a címéért. Gyakorta látták mázsás kristálycukros zacskókkal a McLaren boxa körül ... :DD
mesa2006-04-12 13:44:49 // 7588
Így van. Sosem csíptem Senyát! Faarcú, beképzelt játkos volt, akit a fiatal Sumák is elpicsázott. Nulla ponttal távozott az élők sorából. De amig futott neki a szekér, folyton rajt-cél győzelmet aratott, nagyon unalmasak voltak tőle a versenyek. Ha nem lett volna Menccel, akkor bojkottálták volna már akkor a tv-stábok az F1-et. Akkor legendát kezdtek faragni belőle, még életében. Pedig ha az eredményeit összevetjük Sumákkal, nevetségessé válnak, mai szemmel. Nem az érdemeit kérdőjelezem meg, csak emlékeztetek rá, hogy már az Ő idejében is volt ilyen hangulat egy ember miatt. Akkor kezdett igazán érdekelni a forma 1, mikor csetlett-botlott a Williamsben :)
mesa2006-04-12 13:39:31 // 7587
A levegő tudod áttetsző. A pálya meg fekete. Egyéb fura kérdés ?
Mike.2006-04-12 13:35:04 // 7586
A 7 VB címet úgy lőtte a tavalyi majáliskor a céllövöldében. 3 pálcán volt! :-O :-DDD
Inner Circle2006-04-12 13:34:17 // 7585
Egészségükre :-) Akkor ugye a Red Bull, a Toro Rosso és a Williams volt még a pályán, és Karthikeyan 49 ezredet (!!!) kapott Badoertől. Zsóti szerintem már túl kemény dió lett volna Lucának :D A Honda, a McLaren, a Renault, a Toyota, a BMW-Sauber, sőt még az igen veszélyes Super Aguri is csak mától tesztelnek. (Nem teljesen értem, hogyan lehet a levegő 16,5, a pálya meg 41 fokos Katalóniában. Nincs itt egy kicsit túlzott eltérés?)
pb_2006-04-12 13:33:37 // 7584
Nem +fogta, marha nagy szerencséje volt. Ennyi erővel falat is foghatott volna.
KGB2006-04-12 13:31:39 // 7583
Lehet egyébként, hogy Sumi szarpilóta, de akkor zseniális üzletember és kurva szerencsés: legjobb fizetés, 7xVB1
Inner Circle2006-04-12 13:29:23 // 7582
Hogy ki tagad micsodát?
Mike.2006-04-12 13:23:07 // 7581
Nagyon úgy néz ki, hogy az a baj! :-D
Mike.2006-04-12 13:21:50 // 7580
Sennát ne keverjük bele!? Miért is? Mert nagyképű arogáns volt? Én meg őt nem kedveltem. Sumi is csatázott volna, ha lett volna kivel. A saját csapattársa is csak kullogott utána így nem volt kivel harcolni.
mesa2006-04-12 13:21:12 // 7579
Hagyd Mike., a múltkor csak egyetlen autó szárnya meletti onboard kamerát adtak be, és nem véletlenűl ! Van aki ezt is tagadja... Biztos csak a közvetítésvezető mellékapcsolt, azért láttuk egy darabig a Renyó integető első szárnyát. :D
Mike.2006-04-12 13:15:14 // 7578
Mindig csak sarkítva a dolgokat vádoltok, és a ferrari, Sumi szimpatizánsok cáfolnak. Így tényleg kezd a topic hasonlítani egy fikázzuk a Ferrarit és Sumit topicra. Mást nem engedtek még el? Más csapatnál nincs 1-es és 2-es számú pilóta? Másik csapatnál nem próbálják kihasználni a jogi kiskapukat? Másik pilóta nem törte még össze az autóját és magát? Másik pilóta nem lököt még ki másik autót? Stb. Nem kell sokat gondolkodni mert mindegyik kérdésre lehet így válaszolni, hogy: de igen.
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.

Jelentem a moderátornak