Fórum >> Típusok >> Giulietta

Gerion2010-11-29 16:44:13 // 2931
Pontosan, az almát a körtével nem lehet összevetni. A Giulietta a jelen a Leaf és a társai meg egy esetleges jövő, két külön kategória.
Balázs156SW2010-11-29 16:32:01 // 2930
Jól teszed. Nem is igazán értem, hogy egy folyamatos fejlesztés alatt álló még korántsem kiforrott technika, ráadásul egy olyan autó amit még nem is forgalmaznak mert nincs háttere (töltőállomások) mit keres itt. Külön kategória kéne ezeknek.
Gerion2010-11-29 16:03:15 // 2929
Nyilván az zöld technológiák fejlesztése, az előremutató koncepció, környezettudatosság, stb lesznek a vezérmotívumok ilyen-olyan tálalásban. Az én Giuliettám viszont nem zöld, hanem piros, és semmi kis fostalicska Nissanra nem cserélném le. :)
Tedi2010-11-29 15:59:36 // 2928
Nem erre gondoltam. Minden zsűritagnak meg kell indokolnia, hogy melyik autóra miért adott annyi pontot, amennyit. Kicsit mindig késnek vele, de amint meglesz, megírom.
Gerion2010-11-29 15:53:54 // 2927
"Idén egy elektromos autó, a Nissan Leaf is felkerült a szűk listára, és innovatív hajtáslánca elegendő volt a győzelemhez. A környezetbarát modell - amelynek forgalmazását az állami támogatás és a töltőhálózat hiánya miatt egyelőre nem tervezik Magyarországon - 257 pontot kapott a szavazó 59 újságírótól.

A Leaf mögött a második az Alfa Romeo Giulietta lett 248 ponttal, a harmadik pedig a hátrafelé nyíló hátsó ajtajairól elhíresült Opel Meriva 244 ponttal. Negyedikként az új Ford Focus technikájára épülő egyterű, a Ford C-Max/Grand C-Max végzett 224 ponttal, az ötödik Citroën C3/DS3 páros 175 pontot gyűjtött. A gyalogosgázolás elleni védelemmel ellátott Volvo S60 145 pontot kapott, a hét döntős közül a legkevesebb pontot (132) a Dacia olcsó szabadidő-autójának, Dusternek adták.

A döntőben 25 pontot oszthattak ki az újságírók, legalább öt modellt kellett rangsorolniuk, de egy autó legfeljebb csak tíz pontot kaphatott. Szöveges indoklást kellett írni a bíráknak azokról az autókról, amelyekre szavaztak, és ezeket a véleményeket nyilvánosságra is hozzák a szervezet "
admirális2010-11-29 15:45:34 // 2926
Igen. Kár hogy a másodikoknak nem marad semmi a dicsőségből:(.
Tedi2010-11-29 15:44:34 // 2925
Még nincsenek meg a konkrét pontok és szóbeli értékelések, ha meglesznek, szemezgetek majd belőle. Érdekelne, hogy ki mit mondott. Nem véletlen, hogy a Giu második lett. De ez már egy másik beszélgetés :)
admirális2010-11-29 15:40:40 // 2924
Valószínűleg az ökológiai válság miatt jobban akarják nyomatni az elektromosokat, különben nyilván jobb a GIU, és ezt nem elfogultságból mondom.
Somez2010-11-29 14:52:09 // 2923
Én is most olvastam, hogy a Falevél nyert. Szerintem a Giulietta második eredménye sikernek számít.
Balázs156SW2010-11-29 14:22:05 // 2922
Ez hatalmas siker! Még jó, hogy nem a fanyalgóink pontoztak....
Jimmi T.2010-11-29 14:19:52 // 2921
Nem gond. Nálam már júniusban nyert.Azóta meg bizonyít.
Gerion2010-11-29 14:05:06 // 2920
Legyünk pozitívak: a hagyományos meghajtású autók versenyét a Giulietta nyerte. :) :)
Balázs156SW2010-11-29 13:22:53 // 2919
Most olvastam: Második lett a z Alfa Romeo Giulietta az év autója választáson. Az első egy randa elektomos Nissan lett.
mesa2010-11-29 09:50:11 // 2918
Sőt, már az idénynek is vége, ez már vagy fél éves hír :)
Jimmi T.2010-11-29 07:50:59 // 2917
Ezért is szeretjük nézni az SBK-t. Meg a szuper alfás esernyős lányokért. Meg ahogy Mad Max 39 évesen lemosta az agyon sztárolt BMW S 1000-t.
Buksi2010-11-28 18:29:56 // 2916
Nagyon helyes! :-)
GT Ɨ|ѯ2010-11-28 18:25:28 // 2915


This year’s SBK World Superbike Championship will have a double treat as not only will they be able to see their favorite two wheel drive beasts a full chat but also they’ll have a shot at seeing a great looking four wheel vehicle.

Alfa Romeo Giulietta Safety Car

Munkába is állt:-))
Gerion2010-11-28 17:37:47 // 2914
Ha minden igaz, Nyíregyházán többet is eladtak már belőle, legfeljebb nincs itt mindegyik az Amoren. Jövet-menet én is próbáltam villogtatni a szembejövő Alfasoknak, de szerintem még túl új lehetett nekik a típus, senki sem vette a lapot közülük.
Gerion2010-11-28 17:33:15 // 2913
Jó az anyag, köszönöm a linket! A StartStop engem sem érdekel annyira, inkább csak jó lenne, ha nem valami rejtett hibája lenne a kocsinak. Külföldi MiTo-fórumokon elég sokat foglalkoznak a témával.
Szerintem egy kis software-upgrade kéne a rendszernek, ami után nem csak egy elég rosszul hangzó "unavailable" hibaüzenetet dobna, hanem utalna az okra is, pl: "No StartStop: low temp."
pityke2010-11-28 16:44:32 // 2912
itt szombathelyen egy uj mitorol sem tudok lehet giulietta sem lesz és 80 000-es város...sajnos...
Jimmi T.2010-11-28 16:38:00 // 2911
Ez nagyon jó és köszi. Mert ugyan a start stop rendszer ku.... nem érdekel de itt van a blue and me leírás amit nem kaptam.
Más és talán lényegtelen. Ma délben elindultam hogy csavarok egyet Tokajig. Még ki se tettem a lábam a városból a 4-es főúton jön szembe egy Alfa ,villantok. Ja egy Giulietta.Most 10 perce a város egyik körforgójában megint egy és szerintem ugyanaz . Most már köszönt is. Kis keleti város a mienk,de ha így gyarapodnak az Alfák nagyon fogom szeretni.
Grando2010-11-28 12:33:08 // 2910
Ha esetleg kellene pdf-ben... ;)))
Gerion2010-11-28 12:02:14 // 2909
Egy MiTo fórumról van a szöveg. Előtte próbáltam a magyar Giulietta gépkönyvről is feltölteni ide, de az enyémre véletlenül nem tettek USB csatlakozót, így végül maradt ez! :)
Piritu - 1.000.0002010-11-28 11:42:53 // 2908
Nincs hozzá magyar használati utasítás? :-O
Gerion2010-11-28 11:22:03 // 2907
ENGINE FAILED STOPPING CONDITIONS
When the system is operating, due to comfort, emission control and safety reasons, the engine could not stop in some conditions, among which:
❍ still cold engine;
❍ especially cold outside temperature;
❍ insufficiently charged battery;
❍ operating heated rear window;
❍ windscreen-wiper operating at max. speed;
❍ particulate filter (DPF) regeneration in progress (only for Diesel engines);
❍ open driver's door;
❍ unfastened driver's seat belt;
❍ engaged reverse (for example during parking manoeuvres);
❍ for versions equipped with dual zone automatic climate control
(for versions/markets, where provided), if an adequate level of thermal comfort has not been reached or MAX-DEF function activation;
❍ during the first utilization period, for the system initialisation.
In these cases, the display shows a message and - for those versions/markets where it has been fitted - the U symbol on the display flashes.

ENGINE RESTARTING CONDITIONS
Due to comfort, emission control and safety reasons, the engine can be restarted automatically without any intervention by the driver, under special conditions, such as:
❍ insufficiently charged battery;
❍ windscreen-wiper operating at max. speed;
❍ low vacuum in the braking system (for example after repeated actions on the brake pedal);
❍ moving vehicle (for example while driving downhills);
❍ engine stopping by Start&Stop system for over 3 minutes;
❍ for versions equipped with dual zone automatic climate control
(for versions/markets where provided), to enable suitable thermal comfort or MAX-DEF function activation.
With engaged gear, the engine automatic restarting is possible only by fully pressing the clutch pedal. The driver is informed by the displaying of a message and - for versions/markets where it has been fitted - by the flashing of the U symbol on the display.

Notes
If the clutch is not pressed, after 3 minutes from the engine stopping, the engine can be restarted only by the ignition key.
In case of undesired engine stopping conditions, for example as a result of sudden clutch pedal release with engaged gear, if the Start&Stop system is active, the engine can be restarted by fully pressing the clutch pedal or placing the gearbox in neutral.

If temperature comfort is to be preferred, deac-tivate the Start&Stop system to make the climate control system work continuously


SAFETY CONDITIONS
When the engine is stopped by the Start&Stop system, if the driver releases his/her seat belt and opens the driver's or passenger's door, the engine can be restarted only by the ignition key.
This condition is signalled by a buzzer and by a displayed message and - for versions/markets where it has been fitted - by the flashing of the U symbol on the display.

"ENERGY SAVING" FUNCTION
(for versions/markets, where provided)
If, as a result of the engine automatic restarting, the driver does not make any action on the vehicle for over 3 minutes, the Start&Stop system stops the engine once and for all, to prevent fuel consumption.
In these cases, the engine can be restarted only by the ignition key.
Note In any case, the engine can be still kept running by deactivating the Start&Stop system.

OPERATING IRREGULARITIES
In case of malfunctioning conditions, the Start&Stop system is deactivated. The driver is informed about the failure through the switching-on of the warning light è on the instrument panel and
- for versions/markets where it has been fitted - through the displaying of a message + symbol. In this case, contact Alfa Romeo Authorised Service.
Jimmi T.2010-11-28 08:16:31 // 2906
Nem hibaüzenet. Ha több elektromos fogyasztó is terheli vagy előtte közvetlenül hátramenetben volt stb. akkor a start stop nem elérhető. Nem dízelspecifikus probléma.A benzines is kiírja néha,de én spec eleve inaktiválom ha olyan a közlekedési szitu.. Használjátok jó egészséggel!
Gerion2010-11-27 22:10:11 // 2905
Logikus, én is erre gondoltam!
Gerion2010-11-27 22:09:49 // 2904
Hmmm.... Ez új info, kösz a tippet!
Piritu - 1.000.0002010-11-27 22:07:04 // 2903
A 159 topikban már volt téma a dpf, az ottan iCartársak szerint a lámpa csak akkor világít, ha sokadszorra lett félbehagyva a tisztítás és már kezd eltömődni. No akkor jelez, hogy ne állítsd le. Szóval a normál tisztítást nem jelzi, csak a megugró pillanatnyi fogyasztásérték.
GTPeti2010-11-27 22:06:11 // 2902
Grat az új családtaghoz!

Az USB csati helye a legkisebb probléma. Ezen simán lehet segíteni egy hosszabbító kábellel.
Gerion2010-11-27 22:03:19 // 2901
Ezek a lehetőségek kiesnek, a dpf-hez állítólag valami lámpa is világít, ha aktuális, plusz a motor sem volt hideg. A középkonzolon van egy kapcsoló a StartStop aktiválásához, az elvileg bekapcsolt állásban van, érzékeli is, hogy mikor kéne leállnia, de helyette ezt a "StartStop unavailable" (hiba?)üzenetet dobja.

Végülis különösebben nem zavar a dolog, a kocsi használhatóságát semmiben nem befolyásolja. Ha nem derül ki az oka sehonnan, és a szalon felé járok, majd megmutatom nekik, úgyis volt róla szó, hogy visszamegyek valamikor detektort/blokkolót majd beépíttetni. Ebbe a kocsiba tutira kell a blokkoló, mert nagyon csendes, átkozottul könnyen gyorsul, és olyan simán siklik, hogy nem érződik benne, hogy hohóóó, máris 140-nél járunk 90 helyett.
Piritu - 1.000.0002010-11-27 21:52:40 // 2900
Gratula a Vashoz!
Valahol olvastam, hogy vannak esetek, amikor a start/stop nem állítja le a motort, hirtelen a dpf kiégetés jut eszembe és a hideg motor.
Kazes☻2010-11-27 21:51:53 // 2899
Nagyon, nagyon nagy GRATULAaaaaa!!! :)))
Kazes☻2010-11-27 21:50:58 // 2898
Ugyaaan, Te is csak egy felhasználó vagy és különben is hagyd az illetékesekre! :DDD
Gerion2010-11-27 21:50:09 // 2897
GTVili!

"1.9TDI gyárilag 90LE....valójában 120+LE.....300++Nm....rengeteg benzines elbújhat mellette.Könnyű ~1100kg tehát megy mint a disznó. De ÉN utálom!
Eddig egy Alfa sem nyújtotta azt a dinamikát,amit ez a diesel sz.r nyújt......de én rühellem a hangját,és azt hogy 5000 felett nem kezd el "énekelni"....egy lom."

Érdemes lenne kipróbálnod az Giulietta dízelét. Ennek a hangját nem rühellnéd, mert hiszed vagy sem, de az utastérben SEMMI dízelhangja nincs, sőt hangja is alig. Nem tudom, ezt hogy csinálták az olaszok, de valamit iszonyat nagyot alakítottak a zaj- és rezgéscsillapítás terén. Az Alfa 147-em 16 szelepes 1.9JTDm-je egy fércmunka volt ehhez képest, a most leadott Lancia Musank kis 1.3-as 16 szelepes JTDm-je is egy röfögő malacka. Pár éve volt Seat Alteam 2.0PDTDI-vel, vezettem egy ideig kölcsönkocsiként 1.9-est is, szóba se érdemes hozni őket ehhez a Giulietta motorhoz képest.... :)
Gerion2010-11-27 21:36:18 // 2896
Ma délelőtt átvettük a "Nagy Ő"-t... :) Kellemes körülmények a nyíregyházi szalonban, gyors papírmunka, nagyon készséges és felkészült márkakereskedő, szóval jó, igazi autóátvevős élmény volt, talán egyedül az időjárás lehetett volna egy kicsit naposabb. A kocsi elsőre nagyon jó, megérte ezt választani, rokonlátogatós próbaút címén tettünk is bele vagy 200km-t. Igyekeztem nem nyomni neki, csak újautó a lelkem, így pl a DNA-kapcsolót is inkább végig normálban hagytam, de még így is érződik, hogy a 170lovas dízellel nagyon tudna menni.



Azt kell, hogy mondjam, édesapám mondása nagyon igaz, mindig az új autó a legjobb autó. (Mielőtt bárki félreértené, ez nem a használtautók ellen értendő, hanem arra, hogy az egyre új autók mindig többet tudnak elődeiknél és kifiinomultabbak) Ez a kocsi is annyi új, korábbi gépeimből nem ismert részletet, újdonságot vonultat fel, hogy hatalmas élmény volt a mai nap. A 170 lovas dízel zseniálisan jó!!! NULLA a vibráció, NULLA a beszűrődő motorzaj, alacsony fordulaton, magasabb fordulaton, mindegy, nagyon-nagyon kulturált a gép. Hihetetlen finaman siklik az úton, a Volvo S80-ammal hasonlítható ez az élmény, a kormány és a futómű zseniálisan jó, az utastérben csak a rádió hangja szól, a fekete bőrfotelek szuperek és jól tartanak, nagyon nagyon nagyon rendben van az egész kocsi... :) Este még átolvasom a gépkönyvet, mert millió részletre spontán sose nem jönnék rá. Pl az átadáskor mutatták, hogy az ablakok "megtanítható" fel-lehúzásra, ekkor a távirányítós kulcs ki-be gombjával húzhatom fel-le az ablakot. (Távlehúzni jó lehet, pl nyári parkolóban közeledek a kocsihoz és a felforrósodott utastér már messziről kezdjen lehűlni.) A rendszer tanítható, azaz beállítható, hogy ez a funkció hány és melyik ablakoknál működjön. A Blue&Me alapos áttanulmányozásra szorul még, ezt menet közben nem tudtam kitanulmányozni, ill. még nem próbáltam ki a beépített navigáció lehetőségét.

Ha lenne 10 percem beszélgetni a főtervezővel, 1-2 tippet adnék azért neki a majdani facelifthez, de ezek csak apróságok, amik eltörpülnek az általános elégedettségem mellett. Pl a tempomat kezelőkarja eléggé mélyen van az index alatt, nyúlni kell érte, jobb lenne a gombokat a kormányra feltenni. Vagy az USB csatlakozót én nem a kesztyűtartó legmélyére tettem volna, hanem a kézifék környékére, ahogy a Fiatokban is van.
(Egy apróbb hibagyanús, de nem égető fontosságú dolog is adódott a tesztnap során, a StartStop rendszer lehet, nem működik, amikor le kéne állítania a motort, "StartStop unavailable" feliratot ad a műszerfal képernyőjén és nem áll le. Gépkönyvben utánnaolvasok, a kereskedő azt mondta, bizonyos körülmények között nem áll le. Van ezzel valamelyi cartársnak tapasztalata...?)

Összességében a kocsi ZSENIÁLISAN NAGY ÉLMÉNY!!!!!!!!!!
Belga2010-11-27 12:19:15 // 2895
Giulietta design evolution...
"Erdekes" otletek voltak...
ystuc2010-11-27 11:26:05 // 2894
Papi, maradjunk annyiban, hogy bárhol felmerülhet, ahol csak egy pillanatra is szóba kerül a különbség a két különböző üzemanyaggal hajtott verdák közt. Hidd el, ha lenézik, akkor lenézik, kit érdekel? Nem kell ebből elvi kérdést csinálni! :-)
GEORGE2010-11-27 11:23:49 // 2893
itt merült fel a téma :-)))))))))))))))))))))))))))
GEORGE2010-11-27 11:23:25 // 2892
van itt gyengébb 1,8 TBI is azért :-)

Giu 2.0 JTDm 170LE/350Nm
Giu 1750TBi 235LE/340Nm
159 1750 TBI 200LE/ 320Nm


Lehet nem igazságos összehasonlítás, de, mikor nekem esnek a nagyvadasok, hogy ugyan már mit akarsz a 2,4-es traktorral???
Aztán kiderül, hogy 200-ig semmit se tudnak vele kezdeni :-)))))
Csipázom az ábrázatokat olyankor :-))))))))
ystuc2010-11-27 11:22:39 // 2891
Tulajdonképpen miért akarjátok egymást meggyőzni?? :-) Meg ez az egész amúgy is off itt.

Itt a benzin vs, diesel topic: Klatty!
GTVili2010-11-27 11:19:06 // 2890
Szerintem akkor sem "igazságos" egy turbo-t hasonlítani egy szívóhoz.
Persze dícsérjük hogy milyen nyomatékos.......de vajon feltöltés nélkül mit tudna felmutatni...?
Ha meg a benzinesre is turbo kerül,nincs miről beszélni.


Giu 2.0 JTDm 170LE/350Nm
1750TBi 235LE/340Nm


Ha már az adatoknál tartunk...
GEORGE2010-11-27 11:15:39 // 2889
A tárgyilagosság alatt az értem, hogy a tényeket ne ferdítsük el azért mert az "csak egy diesel" motoros verzió.
GEORGE2010-11-27 11:05:02 // 2888
Én inkább lóerő felől közelítem a dolgot.....A 166-ban csak egy turbós benzines van, az meg a 2.0 V6 T ezen kivül nincs más turbóshoz hasonlítani.....

De ha már 2.0 T hasonlítunk 2.0 JTD-hez.

2.0 V6 205 LE 280Nm ( 6 henger )
1.9 jtd 16V 150 LE 320Nm ( 4 henger )

szerintem paraméterben nem is rossz a diesel a benzineshez.

végezetül, csupán azt akartam szemléltetni, hogy a sz@r diesel amit nem lehet forgatni, meg hangos, lusta, meg különben is, az durván nem fedi a valóságot.
"imádom" mikor pár nagyvadas arcán meglepettséget látok mikor megérkezünk valahova, akár, úgy hogy utasként ült nálam, akár úgy hogy külön kocsival de együtt mentünk valahova.......
Kompressz úr2010-11-27 11:01:05 // 2887
Egy autó választása, különösen, ha Alfa, mikor történik tárgyilagos mérlegelés alapján? Innentől kezdve a benzin-dízel kérdés is hitvita, szerintem a részedről is.
GTVili2010-11-27 10:54:23 // 2886
veled...
GTVili2010-11-27 10:53:55 // 2885
Szinte mindenben egyetértek vele....
Az én olvasatomban viszont többnyire sántít az összehasonlítás...általában szívó benzinest hasonlítanak turbodiesel-el.
GEORGE2010-11-27 10:48:47 // 2884
Ott van smile nem?

Mégis hogy tudassam avval akinek megkívánom mondani, hogy miket tud a diesel???
Azok fikázzák akik még sose ültek benne, azt sem tudják, hány cm3, hengeres lóerő stb stb.
Valahogy csak meg kell mondani ( írni ) nem?
Igazából az bánt, hogy sok itt a fafejű Alfás, akik szemellenzővel járnak....
A hibáim közt meg ott van, hogy szeretem a tárgyilagosságot, még akkor is, ha a "párt" vezetés irányelveinek ellentmond :-))))

Egy a lényeg, hogy gázolajos, így már eleve jó sem lehet.....a benzines meg akár milyen maga a kánaán.
Ezt az utóbbit kicsit "büdösnek" tartom és nem is fedi a valóságot.
Napok kérdése és utcán lesznek a Subaru STI Imprezák és Mitsubishi Evo-k diesel erőforrással, na azok lesznek az igazi gépek, a valódi SportDieselek, elbújhat majd mögöttük sok-sok benzines vas :-)))
Bizony ezek a gépek akkor is Sport gépek lesznek ,ha a gázolajos pisztolyból kell feltankolni, és a majdani hibrid Ferkák is valódi sport verdák lesznek......fel kell már ébredni, hogy már nem minden a benzines motor....
GTVili2010-11-27 10:29:12 // 2883
Kedves GEORGE koma! Soha nem nevetnélek ki.Ha ezt nem tudod rólam elképzeni,azt sajnálom....
Nem az adatok beírása,hanem az adatok beírásának mennyisége a vicces.Naponta többször is beírod valamelyik topicba.

A hétköznapokat én is dieselben töltöm,nem is akármilyenben.Nem egy nagy cucc.....1.9TDI gyárilag 90LE....valójában 120+LE.....300++Nm....rengeteg benzines elbújhat mellette.Könnyű ~1100kg tehát megy mint a disznó. De ÉN utálom!
Eddig egy Alfa sem nyújtotta azt a dinamikát,amit ez a diesel sz.r nyújt......de én rühellem a hangját,és azt hogy 5000 felett nem kezd el "énekelni"....egy lom.
Hamarosan átülök egy JTD-be.....annak a hangját szeretem,merthogy nincs neki.
GEORGE2010-11-27 10:22:20 // 2882
Meg szabad kérdeznem, hogy miért röhögsz ki??

Lehet nálam van a baj, de én még sose röhögtelek ki, ha beírtál egy adatot.
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.

Jelentem a moderátornak