Fórum >> Egyebek >> KRESZ

András bácsi2009-06-16 19:22:03 // 12
Akkor most már nem értem miért nem beszélünk egyről. Az autópályán miért nem így működik? Ott sem szabályos jobbról előznöd, és ott sem mehetsz gyorsabban, mint amennyivel lehet.
Blade2009-06-16 19:21:18 // 11
Én veled értek egyet, ugyanis mivel lakott területen kivül jobbra tartási kötgelezettség van,ezért ez kizárja a jobbról elhaladást. Úgy tudom németországban külön helikoptert használnak a jobbra tartási kötelezettség ellenőrzésére,magyarán aki tartósan nem a legszélső sávban halad azokat igy tudják kiszürni és büntetni. Személy szerint én is rühellem azokat akik nem tartanak jobbra és még integetnek ha levillogom. Azt is utálom aki tartósan minden ok nélkül megy a belsőben két sávos pályán is. Én ha 200-al megyek akkor is kimegyek a külsőbe...
Willy2009-06-16 19:21:03 // 10
Szerintem jobbra tartási kötelezettség van, így csak akkor szabadna valakinek a belső sávokban haladni ha éppen előz vagy kikerül valakit.
Jobbról előzni pedig tilos, szóval ő is szabályt sért ha nem húzódik le a külsőbe amikor tehetné, és az is szabályt sért aki jobbról előz.
ystuc2009-06-16 19:20:28 // 9
Lakott területen igen. Ott egyről beszélünk. Autópályán nem. :-)
András bácsi2009-06-16 19:19:56 // 8
Szerintem csak úgy mehetsz el mellette, ahogy az elején írtam. Torlódott tele sávokban, de az nem előzés.
András bácsi2009-06-16 19:19:01 // 7
Egyről beszélünk.
András bácsi2009-06-16 19:18:20 // 6
Valami olyasmi van, ha nem mész a megengedett legnagyobb sebességgel a belsőben, akkor feltartod a mögötted jövőt, ergo te vagy a hunyó. De ettől még aki utolér, és a 120-szal belsőben haladót kikerüli a külsőben 130-cal, az ugyan nem megy gyorsan, de jobbról előz. Szóval ha ilyesmire figyelnének a rendőrcsókák, akkor kettőt lehetne lőni egy patronnal.:)
ystuc2009-06-16 19:17:26 // 5
Nos, szerintem meg autópályán egyértelmű a jobbra tartási kötelezettség, ergo nem lehet jobbról senki mellett elmenni. Ugyebár van a párhuzamos közlekedés elve is, de az meg ugye lakott területen belül rendelkezik arról, hogy jobbról elmehetsz.
András bácsi2009-06-16 19:15:25 // 4
Igen. Aki mást mond, az nem értelmezi a szabályt, csak olvassa. Szerintem. :)
ystuc2009-06-16 19:13:41 // 3
Vagyis szerinted is teljesen rendben van, hogy nem tartja be a jobbra tartási kötelezettséget az, aki nem húzódik ki a szélsőbe?
András bácsi2009-06-16 19:12:21 // 2
Szóval szerintem akkor mehetsz el a belsőben caplató csóka mellett jobbról, ha te maradsz a saját (külső) sávodban, és gyorsabb vagy mint ő a belsőben. De ekkor vagy te vagy szabálysértő (ha gyorsabban mész, mint 130), vagy ő, ha a belsőben lassabban megy, mint 130.
A vitátok szerintem ott van, hogy a kreszkönyv arra akar kitérni, hogy nem ideális esetben,amikor minden sáv tele van, akkor a külsőben elmehetsz a lassabban haladó belsősök mellett a forgalommal együtt.
A többi megoldásnál valaki hunyó: vagy iránytvált és azzal már előz, vagy túl gyorsan, vagy túl lassan megy. Esetleg van hozzá papírja, hogy ő megtehet mindent. :)
ystuc2009-06-16 17:03:16 // 1
Talán szükség lenne egy ilyen topicra is. :-) Erhard 242 és én jó pár napja vitázunk egy kérdésen, és mindketten kötjük magunkat a saját igazunkhoz. Mindez eddig a 156-os topicban ment, de szerintem elég széles réteget érint, így talán lehetne saját topic... :-)

Szóval maga a kérdés:
Onnan indult az egész, hogy az M7-es autópálya Székesfehérvár után Budapest felé 3 sávossá szélesedik. Nekem nagyon zavarja a szememet, hogy sokan nem mennek ki a külsőbe. És mivel próbálok szabályosan közlekedni, a belső sávban kell megelőznöm mindenkit, majd utána mehetek ki a szélre a jobbra tartási kötelezettség miatt. Erhard szerint viszont nyugodtan ellehet menni jobbról is, mert hogy az nem előzés, csak elhaladás. Most jobban nem mennék bele a dologba, nem akarom előre leírni az álláspontomat. Kíváncsi lennék pro és kontra érvekre, jogszabályokra, stb, hogy szerintetek hogyan is kéne közlekedni... :-)
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.

Jelentem a moderátornak